13 maja 2012

Stosik pierwszy i może nie ostatni :)


Mój pierwszy stosik. Na początku w ogóle nie miałam planu robić zdjęć książkom i wstawiać ich na bloga, ale wrodzona chęć pochwalenia się nabytkami zwyciężyła. Robię to pierwszy raz i zobaczę, czy ten zwyczaj doczeka się kontynuacji.
Więc przejdźmy do rzeczy:
1. "Dengeki Daisy t.2" pani Kyousuke Motomi - to już drugi tom mangi, która podobno podbiła serca polskich Otaku (dla niewtajemniczonych tłumaczę: Otaku - poza Japonią fan anime i mangi. W Japonii takim mianem określa się fanatyków np. gier, postaci itp.). Ja osobiści powiem, że pierwszy tom również podbił moje serce. Uśmiałam się przy mandze niewyobrażalnie. Śmieszne scenki i komizm głównych bohaterów naprawdę mogą poprawić humor.

2. i 3. "Ouran High School Host Club t.3 i 4" pani Bisco Hatori -  manga pożyczona od siostry najlepszej przyjaciółki ( moje dwie sąsiadki, przyjaciółki od mang i nie tylko). Historia osadzona jest w prestiżowej japońskiej szkole, do której to trafia Haruhi - mądra dziewczyna na stypendium pochodzące z plebejskiej rodziny. Przez przypadek trafia do klubu hostów (Gdzieś znalazłam opis, że host to gejsza w spodniach, ale to inną drogą. Ogólnie host to chłopak, który zabawia dziewczyny. Zresztą jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej odsyłam do mangi.) i wychodząc rozbija drogocenną wazę. Tak zaczyna się jej kariera jako członka klubu ( Wszystkie klientki myślą, że jest chłopakiem). Mimo, może trochę, dziwnego pomysłu manga jest naprawdę dobra i pełna humoru.
3. "Pretty Little Liars. Kłamczuchy." Sara Shepard - tom 1 serii o pięciu przyjaciółkach, które chcą rozwikłać zagadkę śmierci najpopularniejszej dziewczyny w szkole. Moja historia z tą serią zaczęła się dość... że tak powiem dziwnie. najpierw, jako wydanie recenzenckie, przeczytałam 5 część, aby potem sięgnąć po pierwszą. Zapewne mnóstwo spoilerów, które znalazłam w tomie piątym trochę popsują radość z czytania. Myślę jednak, że mimo wszystko zabiore się do niej z takim samym zapałem jak do innych książek.
4."Cisza" Becca Fitzpatrick - od razu mówię, że to tylko moja chora zasada dokańczanie tego co się zaczęło zmusiła mnie do kupienia tej pozycji. Nie zrozumcie mnie źle - pierwsza część była dobra, ale druga zniszczyła całe moje wyobrażenie. Dlatego też tak opornie idzie mi czytanie trzeciego tomu.
5."Tajemniczy Krąg, Księga 1. Inicjacja Zakładniczka."- powieść autorki "Pamiętników Wampirów". Opowiada o dziewczynie, która ze słonecznej Kalifornii przeprowadza się do ponurego New Salem. (Pierwsza myśl: "Zmierzch".) W nowej szkole jest pewna grupa dziewczyn, z którą bohaterka czuje dziwną więź. Wkrótce odkrywa, że jest czarownicą.Zakochuje się i tak dalej, i tak dalej...
Tak mniej więcej prezentuje się fabuła książki. Jak patrzę na to z większej perspektywy zaczynam się zastanawiać czy była warto ją kupować.
6. "Śmiertelny Grzech" Annie Salomon - z tego co wyczytałam z opisu książka opowiada o dziewczynie, która jako dziecko wyjeżdża z rodzinnego miasteczka. Teraz, po kilku latach wraca tam 'wyrównać rachunki'. Na razie nie jestem w stanie nic więcej o powieści opowiedzieć. Zobaczymy czy pani Salomon mnie zachwyci.
~ Tak mniej więcej prezentuje się stosik. Jestem pewna, że druga połowa maja namiesza w mojej hierarchii książek.
 PS. Dodatkowo mam jeszcze "Jutro 2" Jhona Mardsena, które pojawiło się po zrobieniu zdjęcia stroikowi. Ponieważ pierwsza część bardzo mi się spodobała, tego samego oczekuję od drugiej.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...