26 kwietnia 2014

Książki maja.

Już po egzaminach. Niby nie było stresu, ale odetchnęłam z ulgą. Jeszcze nie odrobiłam się na tyle, by napisać recenzję, ale znalazłam kilka ciekawych pozycji, które pojawią się na rynku już w maju (a nawet pod koniec kwietnia).

Unicestwienie

Autor: Jeff VanderMeer
Data premiery: 30.04
Wydawnictwo: Otwarte

Powstała po tajemniczym Wydarzeniu Strefa X rządzi się własnymi, nieznanymi ludziom prawami. Członkowie jedenastu pierwszych ekspedycji do Strefy umierali, popełniali samobójstwa lub zabijali się nawzajem. Ci, którzy przetrwali, nie pamiętali, jak przebiegał ich powrót. Dwunastą wyprawę tworzą wyłącznie kobiety. Czy im uda się odkryć tajemnice Strefy? Jakie sekrety kryje niezwykła flora i fauna tego miejsca? A może to ona je stworzyła i nim rządzi? Jedno jest pewne: Strefa X wpływa na ludzkie umysły i zmienia każdego. 

Opinia: Inne wymiary, światy i im podobne to zdecydowanie moja bajka. Na dodatek wyprawa złożona z samych kobiet. Tego jeszcze nie czytałam! I choć uwielbiam bohaterów płci męskiej, chętnie zobaczę, co stworzył Jeff VanderMeer.


Droga Królów

Autor: Brandon Sanderson
Data premiery: 30.04
Wydawnictwo: Mag

Chirurg, zmuszony do porzucenia swej sztuki i zostania żołnierzem w najbardziej brutalnej wojnie od niepamiętnych czasów. Skrytobójca, morderca, który płacze, kiedy zabija. Oszust, młoda kobieta, skrywająca za płaszczem z kłamstw swoją prawdziwą naturę. Arcyksiążę, wojownik, owładnięty żądzą krwi. Świat może się zmienić. Ta czwórka jest kluczem do przyszłości. Jeden z nich może przynieść zbawienie. Drugi doprowadzi do zagłady.


Opinia: Motyw wojny - i like it. Co prawda w opisie nie wiele jest powiedziane o książce, ale wydaje się być ciekawa. Okładka jest cudna, ale to swoją drogą. Interesuje mnie ta intryga, która została opisana. Może to będzie coś, co mi się spodoba?
Złodziejska magia


Autor: Trudi Canavan
Data premiery: 13.05
Wydawnictwo: Galeria Kisążki

Pierwszy tom niecierpliwie wyczekiwanej kolejnej trylogii najpopularniejszej autorki fantasy ostatniego dziesięciolecia. W świecie, w którym magia napędza rewolucję przemysłową, student archeologii, Tyen, odkopuje księgę zwaną Vella, która posiada zdolność odczuwania. Vella – niegdyś młoda czarodziejka zajmująca się introligatorstwem – została zmieniona w pożyteczne narzędzie przez jednego z najpotężniejszych czarnoksiężników wszechczasów. Od tamtej chwili zbiera informacje, między innymi kluczowe wskazówki na temat katastrofy czekającej świat Tyena. Tymczasem w krainie rządzonej przez kapłanów Rielle, córkę farbiarza, nauczono, że posługiwanie się magią oznacza okradanie aniołów. Wie jednak, że ma do tego talent, i że w mieście przebywa pewien zdeprawowany człowiek, który chętnie nauczy ją, jak się nią posługiwać – jeżeli tylko odważy się zaryzykować gniew aniołów. Nie wszystko jednak jest zgodne z przekonaniami, w jakich wychowano Tyena i Rielle. Ani natura magii, ani prawa ich krajów. A nawet ludzie, którym ufają.

Opinia: Trudi Canavan, o czym wielokrotnie wspominała, to jedna z moich ulubionych autorek. Staram się na bieżąco śledzić jej nowe trylogię, niestety nie jest to łatwe i nie wszystkie książki autorki przeczytałam. Niestety, książki z Galerii Książki mają to do siebie, że należą do tych droższych. Strasznie chcę przeczytać, ale poczekam na jakąś promocję.

Wszechświaty. Pamięć

Autor: Leonardo Patrignani
Data premiery: 22.05
Wydawnictwo: Dreams

Druga część sagi pt."Wszechświaty"

Rzeczywistość wokół nas to tylko jedna z nieskończonych stron kostki.

Alex, Jenny i Marco na własnej skórze doświadczyli, co oznacza zatracenie się w nieskończonych drogach Wszechświatów.

Jednak teraz nie wiedzą, jak wyjść z Pamięci – zamkniętego jak klatka wymiaru mentalnego, w którym znajduje się tylko to, o czym pamiętają.
Od czasu końca ich cywilizacji minęły już wieki, a na Ziemi zaczęła się nowa Era. Jak mogą wykorzystać wspomnienia, aby uciec z Pamięci i siebie ocalić? Dotarcie do jakich tajemnic z przeszłości zagwarantuje im przebudzenie w przyszłości? 

– CZYM BYŁA PAMIĘĆ?
– MOŻE WIECZNĄ MŁODOŚCIĄ UMYSŁU ALBO ZWYKŁĄ OTCHŁANIĄ, BEZCZASOWYM SCHRONIENIEM.
– CZY MOŻEMY KIEDYŚ TAM WRÓCIĆ?

Opinia: Kurczę, to już druga cześć, a ja jeszcze nie zaczęłam pierwszej. A słyszałam pozytywne opinie na temat pierwszego tomu. Premiera drugiego tylko mnie zachęca do wzięcia się za tą sagę.Szczęśliwa godzina w piekle

Autor: Tad Williams
Data premiery: 27.05
Wydawnictwo: Rebis

Bobby Dolar – anioł w ludzkiej skórze, adwokat świeżo rozłączonych z ciałem dusz – ma poważne problemy. Po pierwsze: jego przyjaciel i do niedawna kumpel po fachu podrzucił mu kiedyś trefny fant: złote pióro z archanielskiego skrzydła, dowód nielegalnego układu między którymś z ich przełożonych a jednym z wysoko postawionych diabłów. Po drugie: niejaki Eligor Jeździec, arcyksiązę Piekła, za wszelką cenę chcę odzyskać ów rekwizyt, a jeśli tę cenę będzie musiał zapłacić Bobby, jego osobisty wróg, to tym lepiej. Po trzecie: Dolar miał nieszczęście zakochać się w przecudnej Casimirze, zwanej też hrabiną Zimnoręką, która przypadkiem też jest diablicą i do tego kochanką-niewolnicą Eligora. I po czwarte wreszcie, świadomy problemu numer trzy arcydiabeł porwał dziewczynę do najgłębszych kręgów Piekła, zapowiadając Bobby'emu, że nigdy już jej nie ujrzy, jeśli mu nie odda pióra. Czy przy takich kłopotach warto jeszcze wspominać o ścigającym Dolara na Ziemi zawziętym zombie, który poprzysiągł mu śmierć? Dla gości jak Bobby, weteran zmagań Góry z Dołem, diabeł nie taki straszny, jak go malują. Wystarczy przecież narzucić diablą skórę, przeszwarcować się przez bramy piekielne, rozwikłać tajemnicę złotego pióra i uratować piękną ukochaną. . . a potem żyć długo – jak to anioł – i szczęśliwie, oglądając się czujnie przez ramię po kres swoich anielskich dni. . . .

Opinia: Dużo się dzieję. Czasem to dobrze, czasem to źle. Sposób w jaki został napisany opis zwiastuje coś napisanego humorystycznie, co ja bardzo lubię. Nie jest to może moje must have, ale na pewno warte zainteresowania.


Zapomniana księga. Strażnik

Autor: Paulina Hendel
Data premiery: 21.05
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Ostatnie, co zapamiętał Hubert, to eksplozja szklanej piramidy pod Luwrem. Teraz budzi się w zatęchłym pomieszczeniu, ranny, ubrany w łachmany, w ekwipunku zaś odkrywa... imponującą kolekcję broni. Okazuje się, że od feralnego wyjazdu do Francji minęło siedem lat. W tym czasie świat bardzo się zmienił – zarazy i epidemie przetrzebiły ludzkość, a potężny impuls elektromagnetyczny zniweczył zdobycze techniki. Z ukrycia wyszły za to demony znane z ludowych opowieści... Hubert musi rozwikłać tajemnicę własnej przeszłości i odnaleźć się w tym dziwnym nowym świecie. Niemal wszystko, co znał, przepadło. Ale czy bezpowrotnie? Postapokaliptyczna przygoda, której nigdy nie zapomnisz!

Opinia: najwyższy czas dać szansę polskiej fantastyce. Tyle w tym temacie.


Między teraz a wiecznością

Autor: Marie Lucas.
Data premiery: 30.04
Wydawnictwo: Egmontu

A jeśli mieszkańcy zaświatów chcą ci coś powiedzieć... ? Szesnastoletnia Julia najchętniej zapomniałaby o swoim dotychczasowym życiu. Dlatego w nowej szkole udaje beztroską dziewczynę z zamożnej rodziny i znajduje sobie przyjaciół, którzy nie zadają zbyt wielu pytań. Wkrótce zdobywa też chłopaka – przystojnego, popularnego Feliksa. Niestety Julia nie może przestać myśleć o Nikim, którego poznała pierwszego dnia w szkole. Chłopak skrywa jakąś mroczna tajemnicę, wszyscy schodzą mu z drogi i nie odpowiadają na pytania o niego. Pewnego dnia Niki zagaduje Julię. Ma dla niej wiadomość od jej dziadka. Tyle że dziadek Julii nie żyje... Cudowna, wywołująca gęsią skórkę historia miłości.

Opinia: Pewnie nie byłabym zainteresowana. Ot, taka młodzieżówka o rozterkach miłosnych nastolatki. Jednakże seria Poza czasem już niejednokrotnie mnie zaskoczyła. Tego oczekuję również teraz.Młody samuraj. Krąg wiatru.

Autor: Chris Bradford
Data premiery: 21.05
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Kolejny tom przygód młodego samuraja!Nieustraszony Jack Fletcher i jego przyjaciele tym razem muszą się zmierzyć z szalejącym morskim żywiołem. Uciekając przed pościgiem samurajów szoguna, natrafiają jednak na równie groźne niebezpieczeństwa: sztormy, rekiny i krwiożerczych piratów ninja. Na ich własnym statku czai się zdrada, a podwodna czeluść pełna jest mogił śmiałków, którzy nigdy nie dopłynęli do bezpiecznej przystani. Jack wkrótce dołączy do tej upiornej kompanii, jeśli w porę nie opanuje techniki kręgu wiatru...

Opinia: Wręcz ubóstwiam. Jestem właśnie na etapie Kręgu wody i naprawdę się przyjemnie czyta. Na dodatek z całą serią jest tak, że nie muszę jej kupować, bo ktoś to robi za mnie. ;)


__________________________________
Widzicie coś dla siebie?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...