11 kwietnia 2012

Zastępca Zmierzchu?
Autor: P.C i Kristin Cast
Tytuł: Naznaczona
Rok wydania: 2009
Wydawca: Wyd. Książnic

Cykl: Dom Nocy 
Tom: 1

Moja ocena: 7,5/10Zoey uczy się w liceum, ma chłopaka Heath i przyjaciółkę Kayle. Jej największymi problemami są kłótnie z Heathem i niezrozumienie ze strony ojczyma. Do czasu. Pewnego dnia w jej szkole pojawia się łowca - wampir mający za zadanie naznaczać wybranych nastolatków jako wampirskich adeptów. Jego celem jest Zoey. Po pojawieniu się na czole konturu półksiężyca dziewczyna rozpoczyna naukę w pobliskim Domu Nocy - miejscu, w którym adepci szkolą się, walczą o życie. Bo każdy kto nie przejdzie przemiany umiera... Jak poradzi sobie z tym wszystkim nastolatka dodatkowo obdarowana przez Nyks, Boginię Nocy, niezwykłymi darami? Czy to jej nie przytłoczy? Aby się przekonać musicie przeczytać.

Debiut duetu matki i córki, które poszły za tłumem i wzięły się za wampiry. Ale jak wzięły! Typowa książka młodzieżowa, która zachwyca od pierwszego rozdziału. Mogę doczepić się jedynie tłumaczenia, które pozostawia wiele do życzenie. Więc możecie spróbować poczytać w języku oryginału, o ile znacie na tyle dobrze język. Przyjemność czytania psuły trochę płytkie dialogi i duża ilość przekleństw.

Sięgnęłam po tą książkę przypadkowo i nie żałuje. Ostatecznie też dementuje pogłoskę, jakoby ta książka była marną podróbą "Zmierzchu" S. Meyer. Nie ma z nią nic wspólne... No może poza wampirami.
Naprawdę polecam nastolatkom lubującym się w gatunku fantasy z domieszką romansu.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...